Wybierz miasto: Wybierz miasto
  • Warszawa

Z czego składa się moje tygodniowe zestawienie finansowe?

Zestawienie finansowe składa się z dwóch elementów:

* Dochody z przejazdów
* Kategoria “Różne”

 

Łączna wypłata  to suma dochodów ze zrealizowanych przejazdów, powiększona lub pomniejszona o sumę kategorii „Różne”.

 

Podsumowanie ogólnej zapłaty za przejazdy

Dochody z przejazdów to suma opłat za kursy z ostatniego tygodnia. Łączny dochód widnieje w prawym górnym rogu na niebieskim pasku.

 

Poniżej przedstawiamy jego składowe:

1. Opłata za przejazd (+)

Całkowita opłata za przejazd: Opłata podstawowa + opłata za minutę + opłata za kilometr.
Wysokości stawek w każdym mieście w Polsce są takie same i wynoszą:
– opłata podstawowa 5 zł
– opłata za minutę 0,30 zł
– opłata za kilometr 1,40 zł

 

2. Opłata za ceny dynamiczne (+)

Ceny dynamiczne to dodatkowa kwota, którą obciąża się pasażera w godzinach szczytu. Więcej informacji o cenniku dynamicznym [tutaj]

 

3. Opłaty dodatkowe (+)

Opłaty dodatkowe i drogowe to opłaty za przejazd drogami płatnymi czy też opłaty za wjazd na płatne parkingi na wyraźne życzenie klienta w ramach danego kursu. Kwotę tę otrzymuje się w całości – nie pobieramy od niej dodatkowej opłaty.

 

4. Opłata wniesiona przez pasażera (płatność) (+)
Opłata wniesiona przez pasażera (odliczenie) (-)

Opłata wniesiona przez pasażera – nie ma wpływu na łączne wynagrodzenie – aby zachować przejrzystość, kwota ta została dodana, a następnie odjęta od opłaty za kurs, ponieważ jest to kwota, którą uiszcza Pasażer, a następnie pobiera Uber. Opłata ta pozwala nam dbać o maksymalne bezpieczeństwo platformy Uber dla pasażerów i kierowców.

Opłaty współdzielone oraz niektóre koszty wstępu na lotniska także zostały ujęte w tej kwocie. Opłata współdzielona to taka, którą pasażerowie uiszczają bezpośrednio na rzecz Uber, dzieląc się kosztem przejazdu z przyjacielem. Kwota uiszczona powinna być zawsze równa kwocie obciążenia, a co za tym idzie, salduje się do zera.

 

5. Opłata Uber (-)

Opłata Uber to procentowa część opłat, które kierowca uiszcza na rzecz Uber, aby móc korzystać z aplikacji Uber Partner. Opłata jest zróżnicowana w zależności od miasta oraz klasy pojazdu; aby sprawdzić, jaka jest dokładna stawka, wystarczy kliknąć na błękitną ikonę rozwijanego menu na fakturze.

 

“Kategoria różne” – Podsumowanie
Kategoria „Różne” zawiera te elementy, które nie są związane bezpośrednio z przejazdem, takie, jak tygodniowa opłata za użytkowanie urządzeń, kaucje, premie motywacyjne oraz premie za polecenie platformy, jak również płatności z tytułu pozyskania nowych pasażerów. Od płatności tej kategorii Uber nie pobiera własnej opłaty.

 

Szczegółowy opis przychodów z przejazdów
Poniżej znajdują się wyszczególnienia wszystkich kursów – wg godziny i dnia tygodnia oraz zestawienie wszystkich wymienionych wyżej kategorii dla każdego kursu.
Kategoria jest podzielona na:

Płatności: Kwoty, które otrzymuje kierowca.
Odliczenia: Kwoty odliczone, ujęte w nawiasach
Zarobki: Ostateczna kwota, która trafia do kieszeni kierowcy.

Jeśli pod identyfikatorem przejazdu znajduje się błękitna ikona rozwijanego menu, można na nią kliknąć, aby zapoznać się ze stawkami za przejazd, sprawdzić, czy opłata została skorygowana i dlaczego.

 

  • Opłata za przejazd, widoczna w aplikacji na koniec każdego przejazdu, to suma zawartości wszystkich kolumn w kategorii „Płatności”. Nie jest ona taka sama, jak kwota w kolumnie „Opłata za przejazd”.

Napisz czego Ci brakowało w powyższym artykule?

Wyślij

Czy artykuł był przydatny?

Dalej potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!
Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę cookies