Wybierz miasto: Wybierz miasto
  • Warszawa

Co oznaczają poszczególne elementy mojego zestawienia finansowego?

Opłata za przejazd obliczana jest według wzoru:

Całkowita opłata za przejazd: Opłata podstawowa + opłata za minutę + opłata za kilometr

Wysokości stawek w każdym mieście w Polsce są takie same i wynoszą:

  • opłata podstawowa 4 zł
  • opłata za minutę 0,25 zł
  • opłata za kilometr 1,30 zł

 

Ceny dynamiczneto dodatkowa kwota, którą obciąża się pasażera w godzinach szczytu.

Więcej informacji o cenniku dynamicznym [tutaj]

 

Opłaty dodatkowe i drogowe to opłaty za przejazd drogami płatnymi czy też opłaty za wjazd na płatne parkingi na wyraźne życzenie klienta w ramach danego kursu. Kwotę tę otrzymuje się w całości – nie pobieramy od niej dodatkowej opłaty.

 

Opłata wniesiona przez pasażera – nie ma wpływu na łączne wynagrodzenie – aby zachować przejrzystość, kwota ta została dodana, a następnie odjęta od opłaty za kurs, ponieważ jest to kwota, którą uiszcza Pasażer, a następnie pobiera Uber. Opłata ta pozwala nam dbać o maksymalne bezpieczeństwo platformy Uber dla pasażerów i kierowców.

Opłaty współdzielone oraz niektóre koszty wstępu na lotniska także zostały ujęte w tej kwocie. Opłata współdzielona to taka, którą pasażerowie uiszczają bezpośrednio na rzecz Uber, dzieląc się kosztem przejazdu z przyjacielem. Kwota uiszczona powinna być zawsze równa kwocie obciążenia, a co za tym idzie, salduje się do zera.

 

Opłata Uber to procentowa część opłat, które kierowca uiszcza na rzecz Uber, aby móc korzystać z aplikacji Uber Partner. Opłata jest zróżnicowana w zależności od miasta oraz klasy pojazdu; aby sprawdzić, jaka jest dokładna stawka, wystarczy kliknąć na błękitną ikonę rozwijanego menu na fakturze.

Napisz czego Ci brakowało w powyższym artykule?

Wyślij

Czy artykuł był przydatny?

Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę cookies